Головний зміст

IMG 4530 2Сьогодні відбулось чергове засідання ГО «Асоціація слідчих суддів України». Голова АССУ Сергій Чванкін виніс на обговорення питання щодо посилення відповідальності за керування автомобілем в стані алкогольного сп’яніння.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Участь в засіданні АССУ взяли голова АССУ та голова Київського районного суду м. Одеси Сергій Чванкін, голова колегії адвокатів Одеської області Йосип Бронз, в.о. прокурора Одеської області Олег Жученко, директор Одеського регіонального відділення Національної школи суддів України Валерій Левенець, заступник начальника управління патрульної поліції в м. Одесі Евген Стельмах, д.ю.н., завідувач кафедри цивільного процесу НУ ОЮА Неллі Голубєва, д.ю.н., декан факультету адвокатури НУ ОЮА Микола Стоянов, доцент кафедри кримінального процесу НУ ОЮА Анастасія Підгородинська, судді Київського районного суду м. Одеси Ігор Борщов, Геннадій Войтов, Валеріан Луняченко, Володимир Петренко, Оксана Куриленко, Павло Прохоров, Олена Коваленко, заступник начальника ГТУ юстиції з питань державної реєстрації – начальник управління державної реєстрації Андрій Іванський, судді Приморського районного суду м. Одеси Руслан Абухін та Віктор Іванов.
 
IMG 4524 1
 
 
Сергій Чванкін розповів присутнім про зміни до ст. 130 КУпАП, які на його думку дадуть змогу зменшити кількість випадків керування транспортними засобами в стані алкогольного сп’яніння: « Нажаль статистичні дані показують, що в Україні значно збільшується кількість складених протоколів за ст. 130 КУпАП. На сьогоднішній день за ч. 1 вказаної статті на правопорушників можна накласти штраф в розмірі 3400 грн., або позбавити права керування транспортними засобами на строк від одного до двох років. Я вважаю, що такий штраф є дуже малим, тому пропоную збільшити його до п’ятиста неоподаткованих мінімумів доходів громадян, та залишити тільки максимальний строк позбавлення права керування транспортними засобами. Те саме я пропоную змінити і в інших частинах статті 130 КУпАП, підвищити штраф та залишити тільки максимальний строк позбавлення права керування транспортними засобами. Ми маємо різко негативне ставлення українського суспільства до водіїв, які керують автомобілями у стані алкогольного сп'яніння. Час від часу в Україні з вини п'яних водіїв трапляються резонансні ДТП з багатьма жертвами. Українців не потрібно переконувати, що п'яний за кермом - злочинець. Проте, у нашій країні на відміну від багатьох країн світу для любителів їзди в п'яному вигляді не передбачено кримінальної відповідальності», - розповів Сергій Чванкін.
 
IMG 4410 1
 
В свою чергу Геннадій Войтов зауважив : «Важливо також на законодавчому рівні встановити в Україні максимально допустиму концентрацію алкоголю в крові водія, а також шкалу посилення відповідальності в залежності від ступеню алкогольного сп'яніння. Адже в Україні відповідальність водія, який випив умовно одну пляшку пива, нічим не відрізняється від відповідальності водія, який випив 2 літра горілки і керує автомобілем з кількістю проміле алкоголю в крові, що за медичними характеристиками є смертельним отруєнням.»
 
IMG 4426 1
 
Ігор Борщов запропонував посилити відповідальність за повторне протягом року умисне вчинення будь-якого з порушень, передбачених ч.1 ст.130 КУпАП, а саме – запровадження кримінальної відповідальності, яка б обов’язково передбачала покарання у виді позбавлення волі на певний строк і конфіскацію транспортного засобу, як знаряддя злочину, визнаного у справі речовим доказом, та на який було накладено арешт.
 
IMG 4424 1
 
Валеріан Луняченко запропонував внести зміни до Кодексу України про адміністративні правопорушення стосовно відповідальності водіїв громадського транспорту та таксі за вчинення правопорушень, передбачених статтею 130 цього кодексу.
 
 
 
IMG 4376 1
 
IMG 4476 1
 
Йосип Бронз висловив свою позицію щодо кримінальної відповідальності в разі повторного протягом року вчинення такого правопорушення: « Якщо ми будемо саджати до в’язниці правопорушників, то від цього втратить тільки суспільство, оскільки витрати на утримання під вартою таких осіб вираховуються з податків які ми сплачуємо. Тому пропоную в рази збільшити розмір штрафу.
 
IMG 4614 1
 
IMG 4666 1
 
Олег Жученко висловив свою думку стосовно посилення відповідальності за ст. 130 КУпАП : «За суворістю відповідальності п'яних за кермом, українське законодавство у порівнянні з законодавством інших країн є достатньо м'яким і лояльним. Тому тільки посилення відповідальності дасть змогу дисциплінувати водіїв. Також потрібно постійно інформувати суспільство про наслідки, які можуть настати, якщо сісти за кермо в стані алкогольного сп’яніння.
 
IMG 4544 1
 
Андрій Іванський запропонував більше уваги приділяти профілактиці вчиненню даних правопорушень.
 
IMG 4575 1
 
IMG 4708 1
 
Евген Стельмах оголосив присутнім статистичні дані: « Лише за березень 2016 р. патрульною поліцією складено 168 протоколів за ст.130 КУпАП. Я підтримую пропозицію Сергія Анатолійовича, однак вважаю, що потрібно вдосконалювати і інші статті цього кодексу. Також, на мою думку, потрібно вносити зміни в Закон України «Про поліцію», сьогодні ми не маємо право зупиняти автомобілі для перевірки в разі, якщо водій не порушив ПДР. Тому у нас немає змоги перевірити в якому стані перебуває водій.
 
IMG 4583 1
 
IMG 4735 1
 
Після обговорення всіх пропозицій, Володимир Петренко розповів про зміни, які необхідно внести до ЦПК України: «Я готую від імені АССУ пропозиції щодо внесення змін в ЦПК України, а саме надати суду право: виходити за межі позовних вимог, коли це необхідно для захисту прав позивача, витребувати докази за ініціативою суду, замінювати неналежного відповідача, як це передбачено в КАС України та ГПК України. Також пропоную, щоб строки оскарження рішення суду обчислювались з моменту отримання повного тексту рішення, а не з моменту його проголошення.
 
IMG 4754 1
 
Завершуючи засідання, Сергій Чванкін подякував всім присутнім за гарну роботу. «Разом ми зможемо вдосконалити законодавство України. Завдяки наполегливості АССУ, у Верховній Раді України вже зареєстровано проект Закону України про внесення змін в ч. 2ст. 31 КПК України щодо колегіального розгляду справи.», - повідомив Сергій Чванкін.
 
 
 
  • IMG_4360
  • IMG_4376
  • IMG_4379
  • IMG_4395
  • IMG_4401