Головний зміст

european court human rights oeЗасуджений стверджував, що провадження проти нього було несправедливим, оскільки він не отримував допомогу адвоката на досудовому етапі.

 

 

 

Кожний обвинувачений у вчиненні злочину має право використовувати юридичну допомогу захисника, в тому числі, одержувати таку допомогу безоплатно. Але ЄСПЛ не завжди сприймає аргументи засуджених про неможливість скористатися послугами адвоката на досудовому слідстві. Європейський суд з прав людини ухвалив рішення у справі «Перване проти Туреччини» (№ 74553/11), передає «ECHR. Ukrainian Aspect».

В листопаді 1999 року в м. Курталант (Туреччина) сталося збройне зіткнення між правоохоронцями та представниками Робітничої партії Курдистану, визнаної в країні незаконною збройною організацією. Серед поранених та заарештованих членів організації був і Фірат Перване, в якого вилучили автомат Калашникова.

Перебуваючи під вартою, він визнав причетність до забороненої організації та наявність в нього зброї, проте він заперечував її використання під час сутичок.

В 2009 році Ф.Перване визнали винним у сепаратизмі та збройній акції, засудивши до довічного ув’язнення.

Пізніше засуджений звернувся до Європейського суду з прав людини. Посилаючись на ст. 6§1 та 3(c) (право на справедливий судовий розгляд/право на правову допомогу за власним вибором) він стверджував, що провадження проти нього було несправедливим, оскільки він не отримував допомогу адвоката на  досудовому етапі. Як наслідок, його зізнання були використані судом для його засудження.

Але суд у Страсбурзі не побачив порушення конвенційних гарантій у даній справі.