Головний зміст

91810В Київському районному суді м. Одеси 5 (п’ять) суддів вже тривалий час не мають можливості відправляти правосуддя через закінчення п’ятирічного строку, на який їх було призначено, та бездіяльність парламенту щодо їх обрання.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Так у судді Салтан Л.В. термін повноважень закінчився ще у травні 2014 року, судді Войтов Г.В., Літвінова І.А., Коваленко О.Б. та Петренко В.С. одержують суддівську винагороду, однак не мають повноважень щодо розгляду справ.
 
Всі вищевказані судді одержали рекомендацію Вищої кваліфікаційної комісії суддів України для обрання їх безстроково, однак Верховна рада України з незрозумілих причин не обирає їх.
 
Тривале необрання суддів безстроково призводить до нераціонального використання коштів державного бюджету, адже виплата суддівської винагороди суддям, які вимушено не здійснюють правосуддя, відбувається на рівні посадового окладу судді. У такий важкий економічний період, який переживає сьогодні наша держава, подібний підхід Верховної ради України стосовно витрачання коштів державного бюджету є щонайменш незрозумілим.
 
Крім того, безпідставне зволікання із вирішенням проблем безстрокового обрання суддів з боку представників законодавчої влади вже призвело до того, що сьогодні не тільки судді, а й пересічні громадяни відчувають наслідки бездіяльності парламенту, оскільки навантаження на інших суддів Київського районного суду м. Одеси збільшилося в рази та є надмірним.
 
Слід підкреслити, що від такої вкрай негативної ситуації страждає не парламент, а судова система України, її репутація, адже саме суддів громадяни звинувачують в затримці з розглядом справ, а народні депутати лише допомагають виборцям в утвердженні цього переконання, в черговий раз бездоказово наголошуючи на «загальновідомому низькому рівні довіри» до вітчизняної системи правосуддя.
 
У зв’язку з чим, Київський районний суд м. Одеси звертався з проханням пришвидшити розгляд питання щодо обрання суддів безстроково до Президента України та до Голови Верховної Ради України.
 
Відповідь на дане звернення надав Заступник Глави Адміністрації Президента України Олексій Філатов.
 
З повним текстом відповіді можна ознайомитись тут