Головний зміст

poroshenko protid koupcПрезидент Петро Порошенко зустрівся з представниками комісії з обрання членів Національної агенції з питань протидії корупції. Глава держави закликав їх проголосувати та призначити двох членів НАЗК, оскільки це залишається останньою невиконаною вимогою для запровадження Європейським Союзом безвізового режиму.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Звертаючись до присутніх Президент підкреслив: «Я вам не називаю жодного прізвища, я не знаю хто і за ким стоїть. Впевнений в тому, що представник, якого я призначив, займає абсолютно проукраїнську позицію, так як і кожен з вас. На сьогоднішній день проукраїнська позиція полягає в тому, щоб у нас до ранку було (обрано) два члени НАЗК, щоб я в Брюссель полетів з вашим протоколом. Озбройте Президента для захисту інтересів України».
Глава держави нагадав, що Україна 7 років йде до запровадження безвізового режиму Європейським Союзом. І нині Українська держава в безвізовому питанні має підтримку Європейської Комісії. «Вони нам довіряють. І принципова позиція – не підірвати цю довіру», - зазначив Петро Порошенко.
 
Президент наголосив на неприпустимості сценарію, коли члени Комісії не домовилися з приводу кандидатур і в результаті буде оголошено новий конкурс. «Друзі, в мене прохання – об’єднайтесь навколо України та оберіть двох (членів НАЗК). Не дайте зараз емоціям зірвати конкурс. Це неприйнятно», - зазначив Глава держави.
 
Присутній на зустрічі Голова представництва Європейського Союзу в Україні Ян Томбінський відзначив зусилля Президента в процесі запровадження ЄС безвізового режиму. Він наголосив, що законодавчі зміни та запровадження нових інституцій важливе для відновлення довіри громадян України до державних службовців та влади в цілому. Посол підкреслив, що ці заходи без роботи НАЗК не будуть працювати, тому до Агенції мають бути обрані професійні та відповідальні люди.