Головний зміст

1k26c14 червня 2016 року на засіданні Вищої кваліфікаційної комісії суддів України на підставі клопотання Генерального прокурора України прийнято рішення про відсторонення двох суддів від займаної посади.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Так, у зв’язку з притягненням до кримінальної відповідальності Комісія відсторонила строком на два місяці:
•Волощука Віктора Васильовича – від посади судді Олевського районного суду Житомирської області;
•Волкову Світлану Яківну – від посади судді Печерського районного суду міста Києва.
Стосовно Лазюка Сергія Володимировича – судді Дзержинського районного суду міста Харкова, Комісія прийняла рішення про повернення клопотання Генеральному прокурору України відповідно до його звернення про відкликання.
Комісія відклала розгляд питання про відсторонення Лисенка Владислава Вікторовича від посади судді Києво-Святошинського районного суду Київської області.
Клопотання про продовження строку відсторонення Левченка Анатолія Володимировича від посади судді Бориспільського міськрайонного суду Київської області залишено без розгляду.
Довідково:
Суддя Волощук В.В.
Суддя Волощук В.В. підозрюється у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого частиною другою статті 286 Кримінального кодексу України, а саме порушення правил безпеки дорожнього руху особою, яка керує транспортним засобом, що спричинило смерть потерпілого.
Суддя Волкова С.Я.
Суддя Волкова С.Я обвинувачується у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених частинами першою та другою статті 375 Кримінального кодексу України, а саме у постановленні завідомо неправосудних рішень у кримінальних справах.
Суддя Лисенко В.В.
Суддя Лисенко В.В. обвинувачується у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого частиною другою статті 375 Кримінального кодексу України, а саме у постановленні завідомо неправосудної постанови про притягнення особи до адміністративної відповідальності за статтею 1222Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Суддя Лазюк С.В.
Суддю Лазюка С.В. рішенням Комісії від 11 березня 2016 року відсторонено від посади судді по 03 квітня 2016 року, а рішенням Комісії від 04 квітня 2016 року строк відсторонення продовжено на 1 місяць.
Суддя Лазюк С.В. підозрюється у вчиненні злочину, передбаченого частиною третьою статті 368 Кримінального кодексу України, а саме в одержанні службовою особою, яка займає відповідальне становище, неправомірної вигоди за вчинення такою службовою особою в інтересах того, хто надає неправомірну вигоду, будь-якої дії з використанням наданої влади, поєднаному з вимаганням неправомірної вигоди.
Суддя Левченко А.В.
Рішенням Комісії від 11 квітня 2016 року Левченка А.В. відсторонено від посади судді строком на 2 місяці.
Суддя Левченко А.В. обвинувачується у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого частиною другою статті 375 Кримінального кодексу України, а саме у постановленні завідомо неправосудної постанови про притягнення особи до адміністративної відповідальності за статтею 1222Кодексу України про адміністративні правопорушення.