Головний зміст

1019302364Представники Комітету з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності відвідали штаб-квартиру Ради Європи в м. Страсбург (Франція) та взяли участь в експертному обговоренні попереднього висновку Ради Європи до проекту Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо запровадження кримінальних проступків» №2897, інформує Апарат ВРУ.

 

 

 

 

На зустрічі голова Комітету А.C.Кожем'якін зазначив, що необхідність розробки законопроекту щодо запровадження кримінальних проступків виникла у зв'язку з прийняттям нового Кримінального кодексу України в 2012 році, яким, серед іншого, в законодавство було введено нове поняття «кримінальне правопорушення».


Як нам відомо, законодавець передбачив поділ кримінальних правопорушень на два види: злочини та кримінальні проступки. Це стало один із значних кроків щодо виконання Україною зобов'язань щодо реформування сфери кримінальної юстиції.

"Запровадження правового інституту кримінальних вчинків українського законодавства дозволить не тільки зменшити навантаження на правоохоронну систему загалом і окремих співробітників правоохоронних органів, але і підвищить результативність їх роботи і взаємодії, спростить доступ громадян (у тому числі і тих, хто порушив закон) до суду, що буде мати загальну тенденцію до підвищення ефективності забезпечення, захисту прав і свобод людини", – зазначив він.

 

Нагадаємо, що законопроектом №2897 пропонується:

ввести в чинне кримінальне законодавство України, інститут кримінальних проступків;
здійснити розмежування кримінальних правопорушень залежно від ступеня тяжкості, а також від правових наслідків їх вчинення та форми вини;
обмежити сферу застосування покарань, пов'язаних з позбавленням волі;
реалізувати заходи щодо розвитку інституту пробації;
здійснити подальшу гуманізацію кримінальної відповідальності на основі принципу рівності перед законом і судом;
посилити захист прав та інтересів потерпілих тощо.
Консультації були організовані в рамках Проекту Ради Європи «Подальша підтримка реформи кримінальної юстиції в Україні».

Джерело: http://yaizakon.com.ua/vvedut-li-v-ukraine-institut-ugolovnyh-prostupkov/