Головний зміст

572695 w 300Адміністрація в’язниці вилучила рукописи засуджених на тій підставі, що вони містили інформацію, яка стосувалася терористичної організації. ЄСПЛ побачив у цьому порушення ст. 10 (свобода вираження поглядів) Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод.

 

 

Відповідне рішення Європейський суд з прав людини ухвалив у справі «Гюнана та інші проти Туреччини» (№ 70934/10, 6560/11, 23599/12, 39367/12, і 66687/12).

Туран Гюнана, Муса Кайя та Халіл Гюндоган перебували в різних в’язницях Туреччини.

Адміністрація в’язниць вилучила документи, написані ув’язненими власноруч, на тій підставі, що рукописи містили інформацію, яка стосувалася терористичної організації.

Ув’язнені скаржилися до національних судів, але безуспішно.

Тоді вони звернулися до Страсбургу. Скаржники наполягали на порушенні їх права на свободу вираження поглядів, гарантовану ст. 10 Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод. Також один із заявників посилався на порушення ч. 1 ст. 6 Конвенції в частині порушення його права на справедливий судовий розгляд.

ЄСПЛ у повній мірі задовольни вимоги заявників, констатувавши факт порушення Туреччиною Конвенції та присудив виплатити компенсацію завданої моральної шкоди.

Джерело: ECHR.Ukrainian Aspect