Головний зміст

 
 
 
 
   Всього розглянуто за 2014 рік – 1824 справи про адмінправопорушення, повернуто справ – 15.
 
  Усього кількість осіб, щодо яких розглянуто справи – 1809. У тому числі накладено адміністративних стягнень – 1731, з них накладено штрафу на 1674 осіб на загальну суму 614296 гривень (сплачено добровільно штраф на суму 465430 гривень), позбавлення спеціального права – 57 справ.
 
  Винесено постанов про закриття справи – 78. Із загальної кількості закритих справ 3 справи закрито у зв’язку з відсутністю події і складу адміністративного правопорушення, 73 справи закрити за закінченням строків накладення адміністративного стягнення та 2 справи у зв’язку зі смертю правопорушника.
 
   У 2014 році Київським районним судом м. Одеси було повернуто 15 справ, більшість яких у зв’язку з тим, що органами ДАІ до суду надсилаються матеріали справи з яких не можливо  встановити повноту ступені тяжкості скоєного правопорушення. Так постановою суду від 14.10.2014 р. матеріали про притягнення громадянина П. за ст. 124 КУпАП  було повернуто для додаткової перевірки у зв’язку з тим, що були відсутні данні про проведення медичної експертизи та наявності висновку такої експертизи щодо ступеню тяжкості отриманих тілесних ушкоджень громадянином Ф. який отримав  тілесні ушкодження під час скоєння ДТП правопорушником П.
 
   Згідно ст. 38 КпАП України, якщо справа про адміністративне правопорушення підвідомча суду, адміністративне стягнення може бути накладено не пізніше як через три місяці з дня вчинення правопорушення. А при триваючому правопорушення – три місяці з дня його виявлення. Судом за  звітній період було закрито 73 справи у зв’язку з закінченням строків накладення адміністративного стягнення. Пропущення строків накладення адміністративного стягнення призводить до закриття провадження в справі, а отже і дозволяє правопорушнику уникнути відповідальності за скоєне правопорушення. Справи про адміністративні правопорушення, що перебували в провадженні суду розглянуті судом в межах, встановлених ст. 38 КУпАП строків накладення адміністративного стягнення. Недотримання вимог при складанні протоколу про адміністративне правопорушення  призводить до вимушеної тяганини  з розглядом справи, а іноді й до сплину строків притягнення до адміністративної відповідальності. 
 
   Згідно ч.3 ст. 38КупАП у разі відмови в порушенні кримінальної справи або закриття кримінальної справи…. – стягнення може бути накладено не пізніше як через місяць з дня прийняття рішення про відмову в порушення кримінальної справи або про її закриття.Так, 09 квітня 2014 року судом було закрито справу відносно Ф. за ст. 124 КУпАП. Як вбачається з матеріалів справи ДТП було скоєно 07.11.2013 року, висновок про закриття кримінального провадження від 21.01.2014 року , матеріали справи надійшли до Київського районного суду м. Одеси 02 квітня 2014 року.
 
   З вивчених справ вбачається, що при накладенні адміністративного стягнення судом завжди враховується характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом’якшують і обтяжують відповідальність.
 
  В цілому судом при призначенні покарання враховується, що основна мета адміністративного стягнення – виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а такожзапобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами.