Головний зміст

ESPLУповноважений у справах Європейського суду з прав людини Іван Ліщина повідомив, що Міністерство юстиції повністю погасило борги перед українськими громадянами за рішеннями Європейського суду з прав людини, більшість з яких були ухвалені у період з 2008 по 2013 роки.

 

 

 

 

За його словами, українській державі у спадок від попередньої влади залишилися понад 3000 рішень Європейського суду з прав людини на користь українських громадян.

 

Починаючи з 2014 року, вперше за роки незалежності, Міністерство юстиції почало масштабну роботу з врегулювання такого роду справ. За цей час кошти за позовами ЄСПЛ були виплачені українським громадянам у повному обсязі.

 

Урядом вживаються всі заходи для надсилання до Європейського суду всебічно обґрунтованих позицій, які б давали змогу зекономити кошти Державного бюджету, а у разі винесення Європейським судом рішень з констатацією порушення прав заявників – для якнайшвидшого їх виконання.

 

Наприклад, надіславши до Європейського суду односторонні декларації у справах категорії «Юрій Миколайович Іванов проти України», було здійснено економію коштів Державного бюджету України на суму 2 067 530 євро (близько 63 мільйонів грн.).

 

У 2014-2017 рр. Урядом було отримано 10 488 справ, які стосуються усталеної практики Європейського суду:

 

- 565 заяв зі скаргами заявників на надмірну тривалість розгляду цивільних справ національними судами та відсутності ефективних засобів національного захисту у зв’язку з цим;

 

- 281 заяв зі скаргами заявників на надмірну тривалість кримінального провадження у їхніх справах та відсутності ефективного засобу національного захисту у зв’язку з цим;

 

- 9 642 заяв зі скаргами заявників на тривале виконання рішень національних судів, винесених на їхню користь. 

 

Загалом за вказаний період Урядом було надіслано до Європейського суду 414 декларацій щодо укладення дружнього врегулювання спору та 2647 односторонніх декларацій щодо вказаних категорій справ:

 

- 238  декларацій щодо укладення дружнього врегулювання спору та 136 пропозицій щодо укладення односторонніх декларацій у справах зі скаргами заявників на надмірну тривалість цивільного провадження;

 

- 176 декларацій щодо укладення дружнього врегулювання спору та 49 пропозицій щодо укладення односторонніх декларацій у справах зі скаргами заявників на надмірну тривалість кримінального провадження;

 

- 2462 пропозицій щодо укладення односторонніх декларацій у справах зі скаргами заявників на тривале виконання рішень національних судів, винесених на їхню користь.