Головний зміст

Новини

courtroom 300x240Інтерв'ю члена ВРП Лариси Швецової газеті "Закон і Бізнес"

Наскільки реальними виявилися перспективи впровадження глобальних планів щодо Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи? Чи забезпечені суди на матеріально-технічному рівні для того, щоб взагалі мріяти про впровадження ЄСІТС найближчим часом? З огляду на те, що парламент схвалив закон, який покликаний уможливити поетапне впровадження цієї системи, «ЗіБ» звернувся із цими питаннями до члена Вищої ради правосуддя, голови постійної комісії ВРП з питань ЄСІТС Лариси ШВЕЦОВОЇ.

pravovaya ekspertiza dokumentov2Місцевий суд частково задовольнив позов батька про стягнення аліментів на утримання дитини з інвалідністю та відшкодування моральної шкоди до матері, яка залишила дитину в пологовому будинку – розрахував розмір аліментів у період роботи відповідачки в розмірі 50 % прожиткового мінімуму, а з моменту народження в неї дочки від іншого шлюбу – 30 %; відмовив у вимозі про відшкодування моральної шкоди, оскільки спірні правовідносини регулюються нормами СК України, які в цьому випадку не допускають стягнення моральної шкоди.

sud reforma0ne0nado ukr 28 03 20161. ВРП вирішує питання належного фінансування судової влади

Учасники робочої групи з питань забезпечення належного фінансування судової влади в Україні, створеної у Комітеті Верховної Ради з питань правової політики, вчергове обговорили шляхи врегулювання нагальних питань:

 

 

sudПовідомляємо, що ДП «Центр судових сервісів» 30 квітня 2021 року реалізувало перший етап інтеграції підсистем Електронний суд та захищеного відеоконференцзв’язку.

 

 

 

 

 

vrp logo wightВища рада правосуддя позитивно сприймає та вважає важливою позицію Венеційської комісії стосовно необхідності чіткого та однозначного визначення на законодавчому рівні критеріїв професійної етики та доброчесності, а також процедури перевірки відповідності цим критеріям членів ВРП, висловлену у висновку щодо законопроєкту №5068.

 

documentsВ огляді відображено найважливіші правові висновки, які матимуть значення для формування єдності судової практики. Серед цих висновків, згрупованих за різними категоріями справ, містяться, зокрема, такі: