Головний зміст

Новини

IMG 5664Суддя-спікер Київського районного суду м. Одеси Володимир Петренко підготував узагальнення якості розгляду цивільних та адміністративних справ судом у 2019 році.

 

 

 

 

 

dtpДо Київського районного суду м. Одеси надійшло клопотання про обрання запобіжного заходу підозрюваному у скоєнні смертельної ДТП (частина друга статті 286 Кримінального кодексу України).

 

 

 

 

Sud59fae9080958dУ другому аналітичному огляді судової практики у справах щодо захисту прав, свобод та інтересів громадян України, які внаслідок проведення АТО стали вимушеними переселенцями, висвітлено правові позиції, зокрема, щодо:

 

 

 

 

vrp logo wightНа засіданні Вищої ради правосуддя 9 квітня 2020 року розглянуто матеріали щодо звільнення суддів за загальними обставинами, а саме у зв’язку з поданням заяв про відставку.

 

 

 

 

children 300x240Особа звернулася до суду з адміністративним позовом, у якому просила визнати протиправною бездіяльність районної державної адміністрації щодо відмови у скасуванні реєстрації місця проживання її дитини та зобов’язати відповідача вчинити такі дії. Як убачається з матеріалів справи, чоловік позивачки зареєстрував місце проживання їхньої спільної дочки без письмової згоди на це позивачки.

 

Суд першої інстанції відмовив у відкритті провадження, вказавши, що цей спір підлягає розгляду за правилами цивільного, а не адміністративного судочинства. Апеляційний суд залишив резолютивну частину рішення без змін.

Погоджуючись із висновками судів попередніх інстанцій, Велика Палата Верховного Суду виходила з того, що між позивачкою та її чоловіком не вирішувалося питання щодо згоди позивачки на зміну місця проживання та реєстрації місця проживання їхньої спільної дитини. Отже, фактично існує спір про місце реєстрації та проживання їхньої спільної дитини та можливість реалізації батьківських прав, гарантованих СК України. 

Велика Палата ВС вважає, що бездіяльність суб`єкта владних повноважень, яка призвела до виникнення, зміни чи припинення цивільних прав, обов’язків або зачіпає інтереси особи чи пов`язана з реалізацією нею майнових або особистих немайнових прав чи інтересів, може бути припинена в порядку, визначеному ЦПК України.

Так само мають бути вирішені позовні вимоги щодо визнання протиправною бездіяльності посадової особи щодо відмови у скасуванні реєстрації місця проживання дитини та зобов`язання скасувати таку реєстрацію.

Крім того, розгляд цивільним судом справи за позовом чоловіка позивачки про усунення перешкод у спілкуванні з дитиною та визначення способу участі батька у вихованні дитини не наділяє цей спір із РДА ознаками публічно-правового.

Таким чином, зважаючи на суб`єктний склад і характер правовідносин у цій справі, наведені в касаційній скарзі доводи, Велика Палата ВС відхилила як необґрунтовані твердження про поширення на цей спір юрисдикції адміністративного суду.

Із повним текстом постанови Великої Палати Верховного Суду від 19 лютого 2020 року у справі № 640/109/19 (провадження № 11-778апп19) можна ознайомитися за посиланням http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/87951284.

 

courtroom 300x240Особа звернулася до суду з позовом до Пенсійного фонду України та Державної казначейської служби України про відшкодування шкоди, завданої органом державної влади.