Головний зміст

     Київський районний суд міста Одеси пропонує зразок клопотання про надання дозволу на проведення фотозйомки, відео- та аудіозапису у залі судового засідання під час розгляду справи.

     Звертаємо Вашу увагу на те, що чинне процесуальне законодавство України (ст. 6 ч.8 ЦПК України, ст. 12 ч.8 КАС України) визначає, що проведення в залі судового засідання фото- і кінозйомки, відео-, звукозапису із застосуванням стаціонарної апаратури, а також транслювання судового засідання по радіо і телебаченню допускаються на підставі ухвали суду за наявності згоди на це осіб, які беруть участь у справі, крім тих, які є суб’єктами владних повноважень.
 
     Cт.27 ч.6 КПК України передбачає, що кожен, хто присутній в залі судового засідання, може вести стенограму, робити нотатки, використовувати портативні аудіозаписуючі пристрої. Проведення в залі судового засідання фотозйомки, відеозапису, транслювання судового засідання по радіо і телебаченню, а також проведення звукозапису із застосуванням стаціонарної апаратури допускаються на підставі ухвали суду, що приймається з урахуванням думки сторін та можливості проведення таких дій без шкоди для судового розгляду.
 
     Слід зазначити, що якщо під час відкритого судового розгляду справи у Київському районному суді м. Одеси має намір бути присутнім журналіст, який при цьому не здійснюватиме фотозйомку, відео- або аудіозапис, відповідне клопотання не потрібне. У такому випадку доступ журналіста на судове засідання відбувається на загальних підставах.
 
     Представники ЗМІ, присутні на судовому засіданні, мають дотримуватися загальних правил поведінки у судовому засіданні, вимог процесуального законодавства України, не порушувати права інших осіб, не заважати здійсненню правосуддя.
 
     Клопотання представникам ЗМІ слід подавати заздалегідь, з метою належної організації проведення такого судового засідання. Письмові клопотання реєструються в канцелярії суду по вул. Варненська, 3-б, в м. Одесі у загальному порядку, передбаченому для реєстрації вхідної кореспонденції суду.
 
     Додатково повідомляємо про те, що із списком справ, призначених до розгляду у Київському районному суді м. Одеси, можна ознайомитись на інформаційних стендах в приміщенні суду та на сайті суду та за посиланням:
список призначених справ
 
 
     Шановні представники ЗМІ !  Пам’ятайте, що присутні у залі судового засідання журналісти не є учасниками процесу.
     Представники ЗМІ, присутні на судовому засіданні (якщо вони не є стороною у справі) – просто спостерігачі, яким законодавством не надано можливості задавати питання суддям або сторонам у справі в ході судового засідання.

     

За неповагу до суду і судді винні особи притягаються до юридичної відповідальності (ст. 129 Конституції України).

 

Завантажити зразок клопотання