Головний зміст

article3202До набрання чинності Законом України «Про судовий збір», органи місцевого самоврядування відповідно до Декрету Кабінету Міністрів України «По державне мито» від 21.01.1993 № 7-93 звільнялися від сплати державного мита.

 

 

 

 

 

 

Закон України «Про судовий збір» замінив раніше існуюче державне мито на судовий збір (розмір якого в декілька разів більше) та позбавив органи місцевого самоврядування пільг по його сплаті.

 

Крім того Закон про судовий збір встановив сплату судового збору за розгляд процесуальних документів, які раніше не потребували сплати державного мита (апеляційна та касаційна скарги на ухвалу суду, заява про вжиття запобіжних заходів та забезпечення позову, приєднання до апеляційної та касаційної скарги та ін.).

 

При цьому, в Законі України «Про судовий збір» було запропоновано кардинально інший підхід до врегулювання питання щодо надання пільг органам місцевого самоврядування при тих чи інших зверненнях до суду, що не дозволяє їм у повному обсязі здійснити захист інтересів територіальних громад. Для того, щоб врегулювати це питання до Верховної Ради України подали законопроект №8422 «Про внесення змін до статті 5 Закону України «Про судовий збір» щодо звільнення органів місцевого самоврядування від сплати судового збору».

 

Законопроектом пропонується викласти в новій редакції пункт 15-1 частини першої статті 5 Закону України «Про судовий збір», передбачивши надання органам місцевого самоврядування пільг зі сплати судового збору за зверненнями до суду з усього кола питань, що стосуються їх повноважень.

 

У разі прийняття Закону України «Про внесення змін до статті 5 Закону України «Про судовий збір» щодо звільнення органів місцевого самоврядування від сплати судового збору» буде забезпечено реальні державні гарантії оперативного та всебічного судового захисту органами місцевого самоврядування прав та інтересів територіальних громад, що сприятиме розвитку як окремих адміністративно-територіальних одиниць, так і держави загалом.