Головний зміст

816006 w 300Вища кваліфікаційна комісія суддів України 24 липня 2018 року анонсувала початок реєстрації намірів правників взяти участь у конкурсах на посади суддів Верховного Суду, а також Вищого антикорупційного суду.

 

 

 

 

Зокрема, бажаючі можуть подати заявки у чотири касаційні суди Верховного Суду та Вищий антикорупційний суд та його апеляційну палату.

 

Заявки про намір приймаються на сайті ВККСУ до 1 серпня 2018 року і допоможуть Комісії технічно підготуватися до проведення відповідних конкурсів.

 

«Наразі ми анонсували технічну процедуру, в якій запрошуємо правників, що відповідають кваліфікаційним вимогам на посади суддів двох найвищих судів, заявити про свої наміри. Це допоможе секретаріату Комісії визначитися з алгоритмом проведення безпосередньо конкурсних процедур, наприклад, орендою приміщень, підготовкою екзаменаційних завдань, логістикою тощо. Наголошую, що приймання заявок про намір, є лише підготовкою до конкурсу. Сам конкурс ми оголосимо найближчим часом», – заявив Голова ВККСУ Сергій Козьяков.

 

Правники, які не подадуть заяви про намір, також зможуть взяти участь у конкурсі, який розпочнеться після його оголошення з подання кандидатами відповідних документів.

 

Нагадаємо, що суддею Верховного Суду може стати кандидат, який має стаж роботи на посаді судді, або стаж науковця, адвоката, або сукупний стаж роботи у цих сферах не менше десяти років. Суддею Вищого антикорупційного суду може стати кандидат, який має стаж роботи на посаді судді не менше п’яти років, або стаж науковця, адвоката, або сукупний стаж у цих сферах щонайменше сім років.

 

Призначення на посади суддів Верховного Суду та вищих судів виключно за результатами конкурсу, з усуненням впливу політичних органів, запроваджено у межах судової реформи і було вперше здійснено ВККСУ під час першого публічного конкурсу на посади суддів Верховного Суду у 2017 році. Тоді на конкурс було подано 1436 заяв про намір участі, 846 осіб подали документи, 625 було допущено до кваліфікаційного оцінювання, 381 – до психологічного тестування, 320 – взяли участь у формуванні рейтингу і 120 визнані переможцями. З них наразі відправляють правосуддя 115 суддів нового Верховного Суду при рекомендованій кількості у 200 суддів.

 

Загальну кількість вакантних посад суддів для другого конкурсу до Верховного Суду та конкурсу до Вищого антикорупційного суду визначить Вища рада правосуддя за погодженням з Державною судовою адміністрацією України.

 

17 липня 2018 року Вища кваліфікаційна комісія суддів України розпочала процес добору членів Громадської ради міжнародних експертів у межах підготовки конкурсу до Вищого антикорупційного суду. Вона складатиметься з шістьох членів, які призначаються Вищою кваліфікаційною комісією суддів України виключно на підставі пропозицій міжнародних організацій, з якими Україна співпрацює у сфері запобігання та протидії корупції, відповідно до міжнародних договорів України.