Головний зміст

image111 липня в Київському районному суді м. Одеси вдруге обговорювали питання щодо направлення справ до експертних установ в електронному вигляді. 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
За круглим столом  зібрались: Голова Київського  районного суду м. Одеси Сергій Чванкін, начальник ОНДІСЕ Артем Ріпенко, завідуючий відділом комп’ютерної експертизи ОНДІСЕ Гліб Куцо, начальник відділу організаційного забезпечення діяльності суддів та судової статистики ТУ ДСА України в Одеській області Інна Акбарова,  начальник відділу регіональної служби підтримки судових процесів Одеської області Сергій Анохін, судді Київського районного суду м.Одеси Володимир Петренко, Оксана Куриленко, Олена Васильків, Ірина Пучкова, Валеріан Луняченко, Павло Прохоров.
 
image2
 
Учасники круглого столу розповіли про перші успіхи, а саме судом вже направлено до ОНДІСЕ першу ухвалу про призначення експертизи з додатками. В свою чергу начальник ОНДІСЕ Артем Ріпенко запевнив присутніх, що експертам необхідно близько трьох днів  щоб надіслати до суду або лист або клопотання експерта. В той час як раніше це займало близько 1-1,5 міс. 
 
Нагадаємо, щоб спростити співпрацю між судом до експертною установою, учасники круглого столу домовились вже в найближчий час надсилати в електронному вигляді ухвали про призначення експертизи, основні документи по справі, клопотання  та повідомлення  експертів. Однак, у зв’язку з тим, що діюче законодавство не передбачає направлення  справ до експертних установ в електронному вигляді, учасники домовились додатково надсилати всі необхідні матеріали  в паперовому вигляді.
 
image3
 
Істотним чином прискорює розгляд справи запроваджене в рамках проекту «Електронний суд» направлення в електронному вигляді запиту до Адресно-довідкового бюро та одержання електронної відповіді. 
 
image4
 
З вересня 2015 року Київським районним судом м. Одеси здійснено 3240 таких запитів у електронному вигляді. Суд одержує відповідь за 1 добу, а раніше на це витрачалося 14-20 днів.
 
Також в електронному вигляді до суду надійшло 700 цивільних справ та 64 клопотання від слідчих та прокурорів.