Головний зміст

detektor12 червня 2017 року Генеральна прокуратура України своїм наказом № 180 затвердила Інструкцію про порядок використання поліграфа в діяльності органів прокуратури.

 

 

 

 

 

 

 Використовувати поліграф при проведенні опитування будуть відносно таких осіб:

- кандидатів на посади слідчих, прокурорів;

- прокурорів, які подали рапорт в знятті з них необґрунтованих звинувачень;.

- прокурорів, яким може бути відома інформація про проведення службового розслідування.

 

Підставою для проведення перевірки на поліграфі є завдання, видане управлінням прокуратури. Завдання може бути видано тільки при наявності добровільного письмової згоди суб'єкта опитування на участь в його проведенні.

 

Для проведення опитування використовується поліграф, який відповідає вимогам Держстандарту, має сертифікат відповідності та висновок санітарно-епідеміологічної експертизи України. Проводити опитування може співробітник прокуратури, який отримав спеціальну освіту і функціональними обов'язками якого передбачена робота з поліграфом.

 

Опитування не може тривати більше двох годин без перерви і чотирьох годин на день. Також інструкцією встановлюються особливі вимоги до приміщення для опитування.

 

За результатами опитування фахівець поліграфа готує довідку в двох примірниках, в якій особисті дані опитуваного не вказуються.