Головний зміст

policeВ Національній поліції України створили управління кримінального аналізу, яке відповідатиме за упорядкування та подальший аналіз усієї оперативної інформації.

 

 

 

 

 

 

Про це розповів тимчасово виконуючий обов’язки начальника Управління кримінального аналізу Нацполіції України Володимир Єрофєєв.

 

Так, на сьогоднішній день в системі поліції існує дуже багато джерел розрізненої інформації. Вона аналізується автономно співробітниками різних служб. Наприклад, управління боротьби з незаконним обігом наркотиків зберігає свою інформацію, в карному розшуку є співробітники, які аналізують свій вузько направлений блок інформації. І все це зберігається в різних базах. Крім того, оперативники накопичують і зберігають інформацію у себе. А після звільнення або пересування по службі працівника інформація втрачається. Відтак відсутня можливість якісно оцінити інформацію в глобальному масштабі, хоча б в межах однієї області. Тому першочергова задача – консолідація всієї оперативної інформації та її подальшій аналіз, що допоможе у розкритті в першу чергу тяжких та особливо тяжких злочинів.

 

Наступним, що буде впроваджуватись – це географічна прив’язка до кожного житлового будинку, з можливістю нанесення інформації на карту. Це дасть можливість робити якісний аналіз скоєних порушень: визначати зони скоєння злочинів, скерувати в такі місця додаткові наряди патрульної поліції або ставити завдання дільничному додатково відпрацювати місця проживання осіб, які перебувають під адміністративним наглядом. Це буде новий механізм для реагування на злочин і профілактики таких злочинів.

 

Управління кримінального аналізу орієнтовано на проведення аналізів у трьох напрямках. Перший - оперативний аналіз - це аналіз по скоєних резонансних злочинах. Група аналітиків оперативно збиратиме дані по цьому злочину, технічну інформацію і проводитиме аналіз для того аби скоординувати роботу слідчо-оперативної групи в розкритті цього злочину. Другий напрямок – це тактичний аналіз. Це аналіз, який дає можливість оцінити обстановку через нанесення інформації на карти. Тобто виявити райони з підвищеним ризиком скоєння грабежів, розбійних нападів, вуличних злочинів. Дати рекомендації для перестановки нарядів патрульної поліції або рекомендації для проведення цільових відпрацювань районів силами оперативних працівників. Третій напрямок – це стратегічний аналіз. Він спрямований на аналіз діяльності організованих злочинних груп, а відтак – і на перспективу в роботі по боротьбі з ними.

 

Крім того, після закінчення робочого дня, кожний поліцейський складатиме звіт про проведену роботу і цей звіт вноситиметься в базу даних. Знаючи, що їх робота буде ретельно аналізуватися, підвищиться й відповідальність поліцейських до виконання своїх обов’язків.