Головний зміст

molotok 1Апеляційний суд Одеської області розглянув апеляційну скаргу на заочне рішення Київського районного суду м. Одеси від 24 листопада 2017 року, яким вселено позивачку та її неповнолітнього сина в квартиру в місті Одесі.

 

 

 

 

 

Не погоджуючись з вказаним рішенням суду, відповідач подав апеляційну скаргу, у якій просив рішення суду скасувати та направити справу на новий розгляд до суду першої інстанції в новому складі суду, а також стягнути судовий збір в сумі 710 грн. на користь відповідача.

 

Судом встановлено, що 22.12.2007р. сторони перебували в зареєстрованому шлюбі. У період шлюбу, 4.02.2009 р. відповідачем придбана трикімнатна квартира в місті Одеса загальною площею 61,8 кв.м., житловою 36,8 кв.м., яка зареєстрована у Державному реєстрі прав власності на нерухоме майно 16.02.2009 р.

 

5.06.2009 р. у сторін народився син Богдан.

 

27.01.2016р. рішенням Київського районного суду м. Одеси шлюб між сторонами розірвано

З вересня 2017р. відповідач перешкоджає користуватися вказаним житловим приміщенням (квартирою) позивачці та неповнолітньому сина Богдану, а саме: в квартиру їх не пускає, змінив замки, ключі від вхідних дверей квартири не надає, у зв’язку з чим жінка звертався до чергової частини Таїровського ВП Київського ВП в м. Одесі.

 

Згідно зі ст. 60 СК України майно набуте подружжям за час шлюбу, належить дружині та чоловікові на праві спільної сумісної власності незалежно від того, що один з них не мав з поважної причини самостійного заробітку (доходу).

 

Відповідно ст.63 СК України дружина та чоловік мають рівні права на володіння, користування і розпорядження майном, що належить їм на праві спільної сумісної власності, якщо інше не встановлено домовленістю між ними.

 

Закон встановлює презумпцію права спільної сумісної власності подружжя на майно, яке було придбане під час шлюбу. Лише для визнання права на майно, яке є особистою приватною власністю одного з подружжя, він має заявити про своє право відносно такого майна відповідно до ст. 57 СК України. Доказів на підтвердження того, що спірна квартира є його особистою приватною власністю відповідач суду не надав.

 

Таким чином, розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу колегія суддів судової палати у цивільних справах апеляційного суду Одеської області постановила апеляційну скаргу – залишити без задоволення, заочне рішення Київського районного суду м. Одеси від 24 листопада 2017 року – залишити без змін.

 

Пошук процесуальних рішень по даній справі можна здійснити в Єдиному державному реєстрі судових рішень за номером: 520/12097/17