Головний зміст

assuПодію висвітлило інформаційне агенство «Одеса-Медіа».

 

 

 

 

 

 

 

Днями в Одесі відбулося засідання громадської організації «Асоціація слідчих суддів України», яка була створена ще в 2014 році. Цей захід відвідали судді, юристи і адвокати не лише з Одеси, але також їхні колеги з інших міст України: Києва, Черкас, Вінниці і т. д., і іноземні гості.

Як розповів голова Київського районного суду Одеси Сергій Чванкін, за кілька років існування організації її цілі суттєво розширилися. Якщо раніше основним завданням цього органу була захист прав учасників кримінального провадження, то зараз інтереси організації стали набагато ширше. Тепер вони охоплюють цивільний процес, кодекс адміністративних правопорушень і кримінальне право.

 - Ми плануємо звернутися до депутатів Верховної ради з пропозицією щодо змін до закону про статус суддів і судоустрою, так як вважаємо, що в ньому є недопрацьовані моменти. Якщо брати закон про Вищу раду правосуддя, який досі не прийнятий, ми звернулися до нардепів з проханням якнайшвидше прийняти цей документ, тому що через затримку істотно сповільнюється судова реформа, а сама судова система не може функціонувати належним чином, - пояснив Сергій Чванкін.

За його словами, за ці кілька років було проведено безліч зустрічей, нарад і симпозіумів, і результати цієї роботи – це законопроекти, які були вироблені та запропоновані ВР. Одним з питань, яке обговорювалося в ході форуму, став тиск на суддів. Як зазначив член Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, адвокат Павло Луцюк, дана проблема є в даний час дуже актуальною і становить важливу частину кримінального процесу.

Він підкреслив, що робота слідчих суддів важлива і відповідальна, тому що саме вони приймають рішення про арешт майна, дозвіл на обшук та вилучення документів або майна, утримання під вартою і т. п.

- Я вважаю, що тільки об'єднавши наші зусилля ми зможемо домогтися внесення змін до процесуального законодавства, які будуть сприяти в першу чергу захист учасників процесу та досягнення у майбутньому того, що максимальна кількість прийнятих рішень будуть справедливими, - підкреслив адвокат.

Його колега - член Вищої кваліфікаційної комісії суддів України Сергій Прилипко також відзначив важливість і необхідність проведеного заходу. Він нагадав, що слідчі судді зараз є титанами в системі судочинства. Тому що раніше санкції на обшуки, вилучення, арешти і т. п. давали прокурори, а зараз всі ці функції лежать на їх плечах.

Сергій Прилипко позитивно оцінив роботу асоціації, оскільки, на його думку, вона пропонує дійсно потрібні зміни в законодавство, яке зараз знаходиться в процесі реформи. Він додав, що в даний час дійсно серйозною проблемою є незахищеність служителів Феміди, чия робота дуже складна, особливо якщо говорити про слідчих суддів, тому що всі недоліки, які виявляються в ході слідства, відразу приписують саме їм.

- Сьогодні існує безліч випадків, коли загрожують суддям і членам їх сімей. А людина після розгляду справи залишається один на один з цим. Зараз до суддів суспільство пред'являє дуже високі вимоги і це правильно, але з іншого боку потрібно розуміти, що служителі Феміди повинні бути захищені і нормально забезпечені з матеріальної точки зору, щоб виконувати ці вимоги, - повідомив член Вищої кваліфікаційної комісії суддів України.

За його словами, якщо ситуація не зміниться, то ми зіткнемося з тим, що люди просто не захочуть йти працювати в суд. Оскільки вже зараз простежується подібна тенденція, коли нормальні, порядні люди, які тягнуть на собі великий обсяг роботи, просто не хочуть продовжувати працювати. І як запевняє Сергій Прилипко, справа не в тому, що судді повинні заповнювати декларації, як пишуть ЗМІ, а тому що в подібній обстановці, коли на тебе ллють бруд і звинувачують у всіх гріхах, працювати ніхто не хоче.

Він розповів, що на даний час в Україні розглядає справи трохи більше 6 тис. суддів, а для того, щоб система працювала нормально, і не відчувався дефіцит кадрів, необхідно близько 11-12 тисяч служителів Феміди.

Під час засідання учасники висловлювали свої пропозиції та зауваження щодо різних питань, і за підсумками форуму була прийнята резолюція, згідно з якою члени асоціації вирішили спільними зусиллями добиватися якісного реформування судової системи, забезпечення безпеки учасників судового процесу та захисту суддів від незаконного тиску.