Головний зміст

Суб’єктом правопорушення є фізична осудна особа, якій виповнилося 16 років, а суб'єктивна сторона правопорушення визначається ставленням до наслідків і характеризується наявністю вини у формі прямого чи непрямого умислу.

В ході вивчення Київським районним судом м. Одеси судової практики з розгляду справ про адміністративні правопорушення за ст. 173 КпАП України за 2014 рік  встановлено, що  до суду надійшло 722 справи про вчинення хуліганських дій.  З  них  розглянуто 558 справ та повернуто на доопрацювання 164 справи.

Також суддями виносились постанови про закриття справи за відсутністю події і складу адміністративного правопорушення – 54 справи, у зв’язку з закінченням строків накладення адміністративного стягнення було закрито 88 справ.

Київським районним судом м. Одеси за 2014 рік накладено 411 адміністративних стягнень, з них:

  1. Штраф – 394;
  2. Громадські роботи – 2;
  3. Адміністративний арешт – 15.

За звітний період 2014 року, для належного оформлення за статтею 173 КпАП України, повернуто 161 справу.

      Аналізуючи справи про адміністративні правопорушення за ст. 173 КУпАП за 2014 рік, які були повернуті на доопрацювання виявилось, що більшість справ повертались на до оформлення у зв’язку з тим, що не було забезпечено явку до суду правопорушника, а згідно ст. 277 КУпАП справа про адміністративне правопорушення за ст. 173 КУпАП розглядається протягом доби з дня одержання органом, правомочним розглядати справу, протоколу про адміністративне правопорушення та інших матеріалів справи.

      Також за звітній період 2014 року Київським районним судом м. Одеси за ст. 173 КУпАП було закрито 54 справи за відсутністю події і складу адміністративного правопорушення. Так, згідно постанови суду від 08.12.2014 року було розглянуто справу відносно громадянина Т., який згідно протоколу від 14.10.2014 року,  знаходячись у п’яному вигляді в громадському місці, висловлювався нецензурною лайкою, образливо чіплявся до громадян, порушив громадський порядок, чим вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ст.173 КпАП України. У судове засідання громадянин Т. не одноразово не з’являвся, в матеріалах справи будь–яких доказів вчинення громадянином Т. хуліганських дій суду не надано. В матеріалах справи відсутні заяви та пояснення будь–яких осіб, які б підтвердили вчинення Т. хуліганських дій, які порушили громадський порядок. Також відсутній документ, підтверджуючий знаходження Т. в стані алкогольного  спяніння, у зв’язку з чим суд дійшов до висновку, що в діях Т. відсутні подія та склад адміністративного правопорушення,

   Основним видом стягнення за 2014 рік за ст. 173  КУпАП  було накладення стягнення у вигляді штрафу. Судом накладено штраф на 394 особи на загальну суму штрафу 21468 гривень (сплачено добровільно 5272 гривні).

     Вивчивши  дану  категорію   справ  вбачається, що при накладенні адміністративного стягнення судом завжди враховується характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом’якшують і обтяжують відповідальність.

 Голова Київського

          районного суду м. Одеси                                            С.А. Чванкін