Головний зміст

Verhovniy Sud Ukrayini VASU 620x400Верховний Суд України висловив свою правову позицію по справі № 6-522цс17 про стягнення заборгованості.

 

 

 

 

 

 

 

 

В силу статті 629 ЦК України договір є обов'язковим для виконання сторонами.

 

За змістом частини першої статті 261 ЦК України перебіг позовної давності починається від дня, коли особа довідалася або могла довідатися про порушення свого права або про особу, яка його порушила. Тобто позовна давність застосовується лише при наявності порушеного права особи.

 

У відповідності зі статтею 1054 ЦК України за кредитним договором банк або інша кредитна організація (кредитор) зобов'язується надати грошові кошти (кредит) позичальникові у розмірах та на умовах, передбачених договором, а позичальник зобов'язується повернути кредит та сплатити проценти (частина перша статті 1048 цього Кодексу).

 

Наслідки прострочення позичальником повернення позики визначені частиною другою статті 1050 ЦК України. Якщо договором позики передбачено повернення позики частинами (в розстрочку), то в разі прострочення повернення чергової частини позикодавець має право вимагати дострокового повернення частини позики, що залишилася, та сплати процентів, передбачених пунктом статті 1048 цього Кодексу.

 

Перебіг позовної давності щодо вимог кредитора, які випливають з порушення боржником умов договору (графіка погашення кредиту) про погашення боргу частинами (щомісячними платежами) починається стосовно кожної окремої частини від дня, коли відбулося це порушення.

 

Позовна давність у таких випадках обчислюється окремо за кожним простроченим платежем.