Головний зміст

6200627 вересня 2016 року на засіданні Вищої кваліфікаційної комісії суддів України на підставі клопотання Генерального прокурора України прийнято рішення про відсторонення та продовження строку відсторонення суддів від займаної посади.
 
 
 
 
 
 
 
 
Так, у зв’язку з притягненням до кримінальної відповідальності Комісія відсторонила Вовка Сергія Володимировича від посади судді Печерського районного суду міста Києва строком на два місяці.
 
 
Комісія продовжила на місяць строк відсторонення:
 
 
 
Вознюка Сергія Михайловича – від посади судді та голови Бориспільського міськрайонного суду Київської області;
Волкової Світлани Яківни – від посади судді Печерського районного суду міста Києва;
Пригунової Алли Борисівни – від посади судді господарського суду міста Києва.
Комісія повернула клопотання про продовження строку відсторонення Генеральному прокурору України відповідно до його звернення про відкликання стосовно:
Вовка Сергія Володимировича – судді Печерського районного суду міста Києва;
Волощука Віктора Васильовича – судді Олевського районного суду Житомирської області;
Кренцеля Михайла Івановича (обіймав посаду судді Козівського районного суду Тернопільської області).
Відклалено розгляд питання про відсторонення Лисенка Владислава Вікторовича від посади судді Києво-Святошинського районного суду Київської області.
Клопотання про відсторонення 2 суддів залишено без розгляду:
Салія Володимира Васильовича – від посади судді Жидачівського районного суду Львівської області;
Горбатенко Олени Михайлівни – від посади судді Сєвєродонецького міського суду Луганської області.
 
 
 
 Довідково:
 
 
Суддя Вовк С.В.
Рішенням Комісії від 04 квітня 2016 року Вовка С.В. відсторонено від посади судді Печерського районного суду міста Києва строком на два місяці, рішеннями Комісії від 03 червня, 01 та 28 липня 2016 року строк відсторонення продовжувався на один місяць.
Суддя Вовк С.В. обвинувачується у вчиненні злочину, передбаченого частиною другою статті 375 Кримінального кодексу України, – постановлення завідомо неправосудного рішення.
 
 
 
Суддя Вознюк С.М.
Рішенням Комісії від 10 червня 2016 року Вознюка С.М. відсторонено від посади судді та голови Бориспільського міськрайонного суду Київської області строком на два місяці, а рішеннями Комісії від 28 липня та 07 вересня 2016 року строк відсторонення продовжено на один місяць.
Суддя Вознюк С.М. обвинувачується у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого частиною другою статті 375 Кримінального кодексу України, а саме у постановленні завідомо неправосудної ухвали, якою звільнив засудженого за вчинення злочинів, один з яких є тяжким, від подальшого відбування покарання у вигляді позбавлення волі за станом здоров’я.
 
 
 
 
Суддя Волкова С.Я.
Рішенням Комісії від 14 червня 2016 року Волкову С.Я. відсторонено від посади судді Печерського районного суду міста Києва строком на два місяці, а рішеннями Комісії від 28 липня та 07 вересня 2016 року строк відсторонення продовжено на один місяць.
Суддя Волкова С.Я обвинувачується у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених частинами першою та другою статті 375 Кримінального кодексу України, а саме у постановленні завідомо неправосудних рішень у кримінальних справах.
 
 
 
 
Суддя Пригунова А.Б.
 
 
Рішенням Комісії від 28 липня 2016 року Пригунову А.Б. відсторонено від посади судді господарського суду міста Києва строком на два місяці.
Суддя Пригунова А.Б. обвинувачується у вчиненні злочинів, передбачених частиною другою статті 190, частиною першою статті 364, частиною четвертою статті 368 Кримінального кодексу України, а саме в одержанні від представника сторони у цивільній справі неправомірної вигоди в особливо великому розмірі, заволодіння чужим майном шляхом обману за попередньою змовою групою осіб, що завдало значної шкоди потерпілому, з використанням наданої їй влади.
 
 
 
Суддя Салій В.В.
 
Суддя Салій В.В. підозрюється у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого частиною третьою статті 368 Кримінального кодексу України, а саме в одержанні службовою особою, яка займає відповідальне становище, неправомірної вигоди за вчинення в інтересах того, хто надає неправомірну вигоду, будь-якої дії з використанням службового становища, поєднане з вимаганням неправомірної вигоди.
 
 
 
Суддя Лисенко В.В.
Суддя Лисенко В.В. обвинувачується у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого частиною другою статті 375 Кримінального кодексу України, а саме у постановленні завідомо неправосудної постанови про притягнення особи до адміністративної відповідальності за статтею 1222 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
 
 
Суддя Горбатенко О.М.
Рішенням Комісії від 11 травня 2016 року суддю Горбатенко О.М. відсторонено від посади строком на два місяці, а рішенням Комісії від 08 липня 2016 року строк відсторонення продовжено на один місяць.
Суддя Горбатенко О.М. обвинувачується у вчиненні злочину, передбаченого частиною третьою статті 368 Кримінального кодексу України, а саме в одержанні службовою особою, яка займає відповідальне становище, за попередньою змовою групою осіб неправомірної вигоди у значному розмірі для себе і третьої особи за вчинення в інтересах того, хто надає неправомірну вигоду, та в інтересах третьої особи будь-якої дії з використанням службового становища, поєднане з вимаганням неправомірної вигоди.
 
 
 
Суддя Кренцель М.І.
Рішенням Комісії від 11 квітня 2016 року суддю Кренцеля М.І. відсторонено від посади строком на два місяці, а рішеннями Комісії від 10 червня та 08 липня 2016 року строк відсторонення продовжувався на один місяць.
Суддя Кренцель М.І. обвинувачується у вчиненні злочину, передбаченого частиною третьою статті 368 Кримінального кодексу України, а саме в одержанні неправомірної вигоди для себе за вчинення в інтересах того, хто надає неправомірну вимогу, дій з використанням наданої йому влади, вчиненому службовою особою, яка займає відповідальне становище.
 
 
 
Суддя Волощук В.В.
Рішенням Комісії від 14 червня 2016 року суддю Волощука В.В. відсторонено від посади строком на два місяці.
Суддя Волощук В.В. підозрюється у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого частиною другою статті 286 Кримінального кодексу України, а саме порушення правил безпеки дорожнього руху особою, яка керує транспортним засобом, що спричинило смерть потерпілого.