Головний зміст

24019362На сайті Верховної Ради України оприлюднили пояснювальну записку до Проекту постанови про скасування рішення Верховної Ради України від 2 червня 2016 року про прийняття за основу та в цілому проекту Закону про судоустрій і статус суддів (реєстраційний номер 4734).
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Ініціаторами даної постанови стали народні депутати України Шухевич Юрій – Богдан Романович та Савченко Надія Вікторівна.
 
В пояснювальній записці вказано, що необхідність скасування рішення Верховної Ради України від 2 червня 2016 року про прийняття за основу та в цілому проекту Закону про судоустрій і статус суддів (реєстраційний номер 4734) полягає у наступному:
 
Відповідно до ч. 3 ст. 19 Конституції України органи державної влади здійснюють свої повноваження у встановлених Конституцією України межах і ВІДПОВІДНО ДО ЗАКОНІВ України, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
 
2 червня 2016 року Верховна Рада України на пленарному засіданні ухвалила рішення про прийняття за основу та в цілому проекту Закону про судоустрій і статус суддів (реєстраційний номер 4734).
 
Ухвалення цього рішення відбулося із грубими порушеннями вимог Регламенту Верховної Ради України, зокрема, статей 102, 113 та 114, а тому воно не може вважатися прийнятим відповідно до закону і підлягає скасуванню у передбачений Регламентом спосіб.
 
Зважаючи на наявне порушення регламентних норм, керуючись частиною 3 статті 48 Регламенту, народний депутат України ВікторПинзеник звернувся до головуючого на пленарному засіданні із заявою про недотримання вимог Регламенту ВР України при розгляді й голосуванні зазначеного питання. Однак, у порушення частини 4 зазначеної статті головуючий невідкладних заходів для усунення наведених порушень не вжив.
 
Відповідно до ч. 1 ст. 48 Регламенту, рішення Верховної Ради можуть бути скасовані Верховною Радою до підписання відповідного акту Верховної Ради Головою Верховної Ради України.