Головний зміст

12426376 l

Комітет з питань сім'ї, молодіжної політики, спорту та туризму рекомендує парламенту прийняти у другому читанні та в цілому проект Закону №4928 «Про внесення змін у деякі законодавчі акти щодо поліпшення захисту права дитини на належне утримання».

 

 

 

 

Законопроектом пропонується:

 

- спростити механізм прийняття судового рішення про стягнення аліментів шляхом спрощення судового захисту прав одержувача аліментів;

 

- стягувати аліменти у наказному провадженні у таких розмірах: на одну дитину – однієї чверті, на двох дітей – однієї третини, на трьох і більше дітей – половини заробітку (доходу) платника аліментів, але не більше 10 прожиткових мінімумів для дитини відповідного віку, у разі визначення розміру аліментів як частки від заробітку (доходу) матері, батька дитини. Або в розмірі 50% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, якщо заявлено вимогу про індексацію аліментів, присуджених у твердій грошовій сумі;

 

- встановити відповідальність за прострочення сплати додаткових витрат на дитину;

 

- збільшити мінімальний розмір аліментів, що підлягають стягненню з платника;

 

- визначити правовий режим аліментів, як власність дитини;

 

- усунути підстави, які використовуються платником аліментів для затягування розгляду справ.

 

Під час розгляду законопроекту найбільшу увагу членів Комітету привернула поправка щодо можливості оскарження судового наказу про призначення аліментів.

 

Надання платникам аліментів такої можливості призведе до позбавлення права дитини на утримання, оскільки в середньому розгляд у суді питання про призначення аліментів займає півтора року. Тому протягом всього часу судового розгляду дитина повинна отримувати аліменти.