Головний зміст

Верховна радаНардепи пропонують повернутися до паперового свідоцтва про право власності на нерухомість з підписом та печаткою, так як побоюються зникнення інформації з відповідного електронного держреєстру.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
В парламенті зареєстровано проект «Про внесення змін до Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» щодо оформлення права власності на нерухоме майно» (№4768). У документі пропонується доповнити закон ст ст.261 і 262, якими регламентувати формування та видачу свідоцтва про право власності на нерухоме майно.
 
Автори змін зазначають, що з прийняттям 26 листопада 2015 року закону «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» у новій редакції було ліквідовано порядок видачі свідоцтв про право власності на нерухоме майно, які друкувалися на бланках суворої звітності, з підписом керівника організації та/або державного реєстратора, з мокрою печаткою.
 
На сьогодні при оформленні права власності на новостворене майно не передбачається отримання такого документа, а видається «листок формату А4, на якому друкується інформація з Державного реєстру речових прав». Автори проекту вважають, що таким чином унеможливлюється захист прав власника у разі зникнення відповідної інформації та/або відсутності доступу до Державного реєстру прав власності.