Головний зміст

27ee35a7d6f3ff21e6e328eab434fd61Як відомо, за ініціативи Міністерства соціальної політики було розроблено законопроект щодо відміни 15% податку на пенсії розміром від 3-х (4197 грн.) до десяти прожиткових мінімумів. Цю норму ввели в 2015 році. Верховна Рада підтримала урядове подання, прийнявши відповідний закон. Новий документ, зазначив Міністр соціальної політики України Андрій Рева, цей податок не відмінив, а лише справедливо змістив його в інший бік.
 
 
 
 
 
 
 
Однак не потрапила під дію нового Закону категорія оподаткованих пенсіонерів з розміром пенсії нижчим, ніж десять прожиткових мінімумів – це працюючі пенсіонери. Вони час від часу ставлять питання соціальним працівникам на місцях щодо своїх оподаткованих пенсій, але для них поки що все залишилося без змін.
 
«У нас є ті, хто й працює, і при цьому отримує пенсію, але меншу на 15%. Для цієї категорії пенсіонерів нічого не змінюється, - пояснив Міністр соціальної політики Андрій Рева. - Нововведення стосуються лише не працюючих пенсіонерів, у котрих пенсія від 3-х ( наразі це - 4197 грн.) до десяти прожиткових мінімумів – 10 740 грн. Вони всі платили податки розміром 15%, і для цієї категорії пенсіонерів податок відмінили. Верховна Рада ввела податок для тих, хто отримує пенсію від 10 740 грн. Ці гроші остаточно не наповнять Пенсійний фонд, але, принаймні, буде відновлено принцип соціальної справедливості. Особливо, якщо цей податок буде прогресивним».